Varşova Eğitim Müşavirliği

BAKAN YARDIMCISI YELKENCİ, STRAZBURG'DA ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Ömer Faruk Yelkenci, Avrupa Konseyi Eğitim Bakanları Konferansı dolayısıyla bulunduğu Strazburg'da Bakanlıklararası Ortak Kültür Komisyonu (BAOKK) kapsamında kentte görev yapan Türkçe ve Türk Kültürü öğretmenleri ve öğrenciler ile görüştü.
BAKAN YARDIMCISI YELKENCİ, STRAZBURG'DA ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ

Toplantıda konuşmasına Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in selamlarıyla başlayan Yelkenci, öğretmen ve öğrencilerle bölgede karşılaşılan zorluklar ve çözüm önerilerine ilişkin istişarelerde bulundu.

 

AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Tuba Korkmaz, Daire Başkanı Sedat Abdulhakimoğulları Strazburg Başkonsolosu Bekir Sarp Erzi, Paris Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Suna Timur Ağıldere, Strazburg Eğitim Ataşesi Muammer Nurlu, Türkiye Maarif Vakfı Fransa temsilcisi, Din Hizmetleri Ataşesi ve sivil toplum örgüt temsilcilerinin de katıldığı toplantıda Strazburg'da Türkçe öğretimi konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.

04-10-202304-10-2023

Biuro Radcy ds. Edukacji, Ambasada Turcji Rakowiecka 19 02517 WARSZAWA POLAND - 48228546153

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.