Varşova Eğitim Müşavirliği

BAKAN YARDIMCISI YELKENCİ, AVRUPA KONSEYİ EĞİTİM BAKANLARI DAİMİ KONFERANSI'NA KATILDI

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Ömer Faruk Yelkenci, Avrupa Konseyi Eğitim Bakanları Daimi Konferansı'na katıldı.
BAKAN YARDIMCISI YELKENCİ, AVRUPA KONSEYİ EĞİTİM BAKANLARI DAİMİ KONFERANSI'NA KATILDI

Bakan Yardımcısı Yelkenci başkanlığında YÖK Başkan Vekili Haldun Göktaş ve beraberindeki heyet, Türkiye'yi temsilen Fransa'nın Strazburg şehrinde Letonya başkanlığı uhdesinde düzenlenen konferansa katılım sağladı. Konferansa Avrupa Konseyi'ne üye 46 ülke davet edildi.

 

Söz konusu konferans, "Eğitimin Dönüştürücü Gücü: Evrensel Değerler ve Toplumsal Yenilenme" teması altında gerçekleştirildi.

 

Bakan Yardımcısı Yelkenci konferansta, "Eğitimin Toplumsal Görevinin Yenilenmesi" ile "Dijital Dönüşüm ve Yapay Zekâ" oturumlarında hitaplarını geçekleştirdi.

 

Konferans sonucunda Eğitim Bakanları Taslak Kararları ile Avrupa Konseyi 2030 Eğitim Stratejisi kabul edildi.

 

Bakan Yardımcısı Ömer Faruk Yelkenci ve heyeti daha sonra, Avrupa Konseyi Nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi Büyükelçi Nurdan Bayraktar Golder tarafından Elçilik konutunda verilen davete katıldı. Yelkenci'ye temaslarında AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Tuba Korkmaz ile Daire Başkanı Sedat Abdulhakimoğulları eşlik etti.

Biuro Radcy ds. Edukacji, Ambasada Turcji Rakowiecka 19 02517 WARSZAWA POLAND - 48228546153

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.